Bezpieczne odchudzanie, zdrowe diety, zdrowa dieta

Bezpieczne odchudzanie, zdrowe diety, zdrowa dieta

Zdrowa dieta to przede wszystkim dieta zróżnicowana. Tylko taka może nam dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Zdrowa dieta nie polega na wykluczaniu wielu pokarmów, i zjadaniu tylko poszczególnych. Takie podejście stanie się dla nas bardzo meczące i trudne w codziennym funkcjonowaniu, a co najważniejsze nie dostarczy naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Zasady zdrowej diety:
1.Najważniejszą zasadą zdrowej diety jest różnorodność
2.Zdrowa dieta to częste, umiarkowane ilościowo i kalorycznie potrawy
3.W zdrowej diecie musimy wypijać co najmniej 2 litry płynów dziennie
4.Należy ogranicz sól, produkty wysoko przetworzone, słodycze
5.Posiłki należy jeść bez pośpiechu

Twoja dieta musi być zbilansowana
Aby zdrowo się odżywiać, każdy z nas potrzebuje wielu różnych składników, które czerpiemy z pożywienia. Niezbędne dla naszego organizmu jest białko, cukier, tłuszcze, witaminy oraz inne mikroelementy. Gdy nie dostarczymy naszemu organizmowi tych wszystkich składników, wtedy organizm przestaje pracować we właściwy sposób. Aby dieta była zdrowa, musimy komponować swoje posiłki tak, aby dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników. Najlepiej kierować się zasadami w piramidzie żywienia wtedy dieta na pewno będzie zdrowa i bezpieczna.

Piramida żywieniowa
Zdrowa dieta według piramidy żywieniowej

Jedz powoli!
Codziennie większość z nas w pośpiechu spożywa posiłki, a to jest błąd. Jeżeli chcemy schudnąć to powinniśmy pozwolić sobie na trochę czasu chociaż podczas posiłków. Gdy jemy powoli, wtedy szybciej przepływają informacje do naszego mózgu, wtedy będziemy mniej jeść.

Pij dużo wody!
Bardzo ważne jest to aby dostarczać naszemu organizmowi co najmniej 2 litrów płynów dziennie, najlepiej jak to będzie woda mineralna niegazowana. Woda jest niezbędna we właściwym trawieniu oraz przemiany materii. Dodatkowo regularne picie wody sprawia, że redukuje uczucie łaknienia, dzięki czemu będziesz jeść mniej bez wyrzeczeń.

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net